מרצים בתכנית

מרצה לכלכלה באוניברסיטת תל אביב. מתמחה בכלכלת ישראל, כלכלה ומדיניות חינוך וכלכלת עבודה. מחברת הספר 'מבוא לכלכלה'.

מרצה באוניברסיטה העברית בירושלים. עמית מחקר במרכז חזן לצדק חברתי במכון ון-ליר. חוקר את הפוליטיקה של המדיניות המקרו-כלכלית ושל תהליכי ליברליזציה כלכלית והפרטה בארץ ובעולם.

יצחק גל-נור הוא פרופסור אמריטוס למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים. שימש בעבר סגן יושב-ראש המועצה להשכלה גבוהה בשנים 2007–2008 וכנציב שרות המדינה (1994-1996) ובתפקידים אקדמיים וציבוריים רבים נוספים. מאז 2007 עומד בראש הפרויקט אחריות המדינה, גבולות ההפרטה וסוגיית הרגולציה במרכז לצדק חברתי ודמוקרטיה ע"ש יעקב חזן.

ד"ר שיפר היא בעלת תואר בוגר ותואר מוסמך ביחסים בין-לאומיים ובעלת תואר דוקטור במדע המדינה, כולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנים 2003–2004 השלימה פוסט-דוקטורט בקולג' סנט אנתוני באוקספורד. במרכז חזן לצדק חברתי במכון ון ליר בירושלים ד"ר שיפר עוסקת ברשויות מקומיות ובפעילותן בתחום החינוך, וכן בשאלות של הפרטה ורגולציה ברשויות המקומיות בישראל.

עמוס ויצטום הוא פרופסור לכלכלה. למד באוניברסיטה העברית וסיים דוקטוראט ב-London School of Economics. כעת הוא עמית מחקר במרכז לפילוסופיה של מדעי הטבע והחברה ב-LSE כמו גם פרופסור אורח ב-Solvay Business School, ULB שבבריסל כמו גם ב-Singapore Institute of Management . הוא גם היה מעורב בהקמה וניהול של שלושה מוסדות אקדמיים. מחקריו בנושאים של יחסי כלכלה-חברה ומוסר עוסקים בבעיות עכשוויות כמו גם בלקחים שניתן להסיק מההיסטוריה של התיאוריה הכלכלית. היה המזכיר הכללי של האגודה האירופית להיסטוריה ופילוסופיה של הכלכלה והוא גם שותף בעריכה של כתבי-עת

מרצה באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטה הפתוחה. עמית בתכנית 'דרך' – עמיתי קרן ברל כצנלסון. לשעבר יו"ר המכללה החברתית-כלכלית. מרצה בשורה של מכינות קדם צבאיות ושנות שירות, ובמסגרות א-פורמאליות שונות. מעורכי הספר "עיר ומדינה בישראל: שלטון מקומי לקראת העשור השביעי" (הוצאת כרמל 2010). חיפאי. נשוי ואב לשתיים.

פרופ' רוני גמזו הוא מנכ"ל המרכז הרפואי תל אביב (איכילוב) מאז 2015 ועד אז כיהן במשך ארבע שנים כמנכ"ל משרד הבריאות. פרופ' גמזו הוא מומחה ליילוד וגניקולוגיה, מרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני במנהל עסקים ומנהל מערכות בריאות, ומכהן גם כפרופ' בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.

סוציולוגית, חוקרת במרכז אדוה – מכון לחקר החברה הישראלית ולקידום רעיון השוויון והצדק החברתי. עבודתה מתמקדת בחקר המדיניות הכלכלית מנקודת מבט מגדרית ובפיתוח גישות וכלים לניתוח מגדרי של תקציבים. כמו כן, מלמדת במוסדות אקדמיים שונים קורסים בנושאים של מדיניות חברתית וכלכלית, אי-שוויון והטמעת חשיבה מגדרית.

חוקרת במרכז לחקר משאבי טבע וסביבה באונ' חיפה ויועצת סביבתית המתמחה בניהול ובמדיניות טיפול בפסולת. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בבזבוז מזון במשקי הבית והיא משלבת בין שני תחומי ידע – ניהול פסולת והתנהגות צרכנים. במהלך הקריירה המקצועית שלה רכשה ידע רחב במגוון נושאים סביבתיים והתמחתה בתחום הטיפול בפסולת עירונית מוצקה. במסגרת עבודתה עוסקת במתן ייעוץ סביבתי למגזר הציבורי והפרטי.

מכהן בקתדרה ע"ש סר הנרי ד'אביגדור גולשמיד בכלכלה חקלאית באוניברסיטה העברית. כמו כן הוא משמש כסגן נשיא מוסד שורש למחקר כלכלי-חברתי. לפני כן כיהן כסמנכ"ל מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל וכמנהל המחקר במרכז למחקר בכלכלה חקלאית. הוא בעל תואר דוקטור לכלכלה מאוניברסיטת שיקגו, ושימש כפרופסור אורח באוניברסיטאות של מרילנד, ייל, פנסילבניה, נגויה, לובן וסידני. הוא פרסם למעלה מ-40 מאמרים בכתבי עת מדעיים מוערכים בתחומי הכלכלה והכלכלה החקלאית. מחקריו מתפרשים על תחומי כלכלת העבודה, כלכלת המשפחה, אקונומטריקהיישומית, כלכלה חקלאית וכלכלת פיתוח. נושאי המחקר הנוכחיים שלו הינם אי-שוויון בהכנסות, מדיניות בשוק העבודה, מערכת הפנסיה ומצב האוכלוסייה המבוגרת, ושינויים מבניים במגזר החקלאי.

ד"ר רם פישמן מבית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב.
המחקר של רם מתמקד בסוגיות רחבות של פיתוח בר קיימא, עם דגש מיוחד על מחסור במים ושינוי אקלים במדינות מתפחות, בטחון תזונתי גלובאלי וחקלאות ברת קיימא. במחקרו, רם משלב מרכיב אמפירי משמעותי המבוסס על עבודת שטח, הנערכת במספר מוקדים באפריקה ומזרח אסיה.
לפני אוניברסיטת תל אביב, רם כיהן כמרצה לכלכלה ויחסים בין לאומיים באוניברסיטת גורג' וושינגטון בארה"ב, ולפני כן כיהן כפוסט דוקטורנט בהרווארד.
לרם דוקטורט בפיתוח בר קיימא מאוניברסיטת קולומביה, תואר שני בפיזיקה ממכון וייצמן ותואר ראשון במתמטיקה מאוניברסיטת תל אביב.

המשנה ליו"ר המכון החרדי למחקרי מדיניות. הקימה וניהלה את יחידות שוק העבודה ומדיניות הרווחה בחטיבת המחקר בבנק ישראל, במקביל להיותה חוקרת בכירה בתחומי התעסוקה והרווחה. היא מכהנת בוועדות רבות. בין היתר, עמדה בראשות ועדת המשנה 'כלכלה ותעסוקה' בוועדת אלאלוף, וחברה ב"ועדת תעסוקה – 2030". מתנדבת כמנטורית לארגונים חברתיים דרך עמותת "נובה", ב'עולים ביחד' ועוד; ומכהנת כדירקטורית בפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה  וחברת מועצת הרשות לשיקום האסיר.